Poznaj historię, która poruszyła Polskę – książka “25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy”

25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy (https://www.taniaksiazka.pl/25-lat-niewinnosci-sprawa-tomasza-komendy-grzegorz-gluszak-p-1421949.html) jest książką dotyczącą historii niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia człowieka, w której Grzegorz Głuszak przedstawia czytelnikom wywiady z prokuratorami oraz świadkami powiązanymi ze sprawą, która poruszyła całą Polskę.

Książka ta pozwala również przeniknąć do życia Tomasza Komendy i poznać fragmenty pełnych poczucia niesprawiedliwości i cierpienia osiemnastu lat spędzonych za murami więzienia.

25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy – historia, która wstrząsnęła Polską

Grzegorz Głuszak w swojej książce stara się przybliżyć kulisy procesu Tomasza Komendy, a także bezlitośnie wypunktowuje błędy i nieporadność zawarte w aktach oskarżenia, zeznaniach świadków itp.

25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy” to opowieść, która porusza wiele emocji i nie pozwala przejść obok historii jej bohatera obojętnie. Despotyzm wymiaru sprawiedliwości oraz walka o jej odzyskanie, a także próba odzyskania godności przez człowieka, który został z niej odarty to główne elementy, które ukazuje nam autor na łamach swojej najnowszej książki.

Co więcej, pozycja ta jest wyjątkowa ze względu na to, że jej autor był jednym z nielicznych dziennikarzy, którym ufał Tomasz Komenda, dzięki czemu mamy tutaj do czynienia z treścią niespotykaną nigdzie indziej. 

Podczas lektury na jaw wychodzą więc sprawy, które usilnie starano się zataić, aby nigdy nie wyszły na światło dzienne.

Walka o wolność i dobre imię w książce “25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy”

Niewątpliwie Grzegorz Głuszak daje czytelnikowi świadectwo tego, w jak łatwy i bezduszny sposób instytucja, która jest powołana do chronienia praw obywateli, może także bez mrugnięcia okiem zniszczyć przeciętnego człowieka.

Skłaniająca do refleksji, ale również czysto ludzkiego współczucia książka “25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy” dzięki swojej konstrukcji pozwala poszerzyć swoją wiedzę o jednej z najgłośniejszych spraw, które rozgrzały do czerwoności media w całym kraju.

W żadnym wypadku nie mamy tutaj do czynienia z odcinaniem kuponów od historii Tomasza Komendy, a sama książka jest utrzymana w formie zawieszonej pomiędzy reportażem a pamiętnikiem.

Reasumując, stworzona przez Grzegorza Głuszaka książka to inspirująca historia człowieka niezłomnego w walce o wolność i dobre imię, która stanowi kopalnię informacji o sprawie.

To również doskonały sposób na zajrzenie za kulisy kontrowersyjnego wyroku sądu, ale także przeniknięcie do nieszczęśliwego okresu za murami więzienia, gdzie Tomasz Komenda odbywał karę za niewinność.

Zdjęcie od Racool_studio - pl.freepik.com